Akce a novinky

AKCE

Po nekonečně dlouhé zimě přichází společnost Tondach Česká republika, s.r.o. s jedinečnou, ale limitovanou nabídkou.
 V období od 2.5.2013 můžete nakoupit u svých oblíbených dodavatelů až 1000 střech s taškou SAMBA 11 v povrchové úpravě ENGOBA
 (ve všech barvách)
 za mimořádnou cenu
 169,- Kč/m2.

 -----------------------------------

Díky našim dluholetým zkušenostem, dodržováním technologických postupů a norem, garantuje naše firma záruku 7 let na veškerou naši práci.

 

Nyní ke každé podlaze nad 50 m2 Bona Spray Mop ZDARMA

Realizace

Palubky

Masivní podlahové palubky

jsou nejvyužívanější druh ze všech dřevěných materiálů. Jsou širší než klasické vlysy, mají pero – drážku po celém obvodu. Jejich pokládka se dá provádět například přibíjením do podkladu, celoplošně lepit a vrstvené palubky lze pokládat stejně jako podlahu plovoucí.Palubky_1sm

Nejpoužívanější dřeviny

Z měkkých dřevin to jsou smrk, borovice a modřín. Dub, jasan, bříza, ořech, olše, akát zastupují tvrdší listnaté dřeviny. V neposlední řadě tu máme tropické dřeviny, jako jsou například ipe, jatoba, cumaru, ovangkol, teak, merbau, bubinkga, wenge a mnoho dalších.

Formát palubek

Zvolit správný formát palubek je velmi důležité, existuje totiž přímá úměra mezi šíří palubky a velikostí spár. Spáry u selské podlahy, na hradech, nebo v chalupách, spíše dávají vyniknout atypickému formátu. U moderního interiéru je toto spíše nežádoucí. Z tohoto důvodu se například u smrku nejčastěji vyrábí šíře 120 mm, ale není problém i šíře 200 mm. U dubových a exotických dřevin, je nejčastější rozměr 90 – 120 mm. I zde může být šíře 20 až 40 mm, ale to je spíše zakázková výroba, u které musíte počítat s delší dodací dobou, ale i vyšší cenou.Palubky_2sm

Chcete-li velké formáty beze spár, je pro vás alternativa v podobě vícevrstvých palubek o rozměrech až 30x500x7200 mm. Podlahové palubky se nejčastěji vyrábějí a dodávají bez povrchové úpravy a s ostrými hranami. Po montáži k podkladu je nutné provést broušení a povrchovou úpravu lakem nebo olejem. Naše firma doporučuje s ohledem na vznik spár spíše olej. Olej se vsákne do dřeva, kdežto u laku dochází k popraskání a podlaha není jednolitá.

Palubky je možno opatřit při výrobě zkosenými hranami – takzvané fázky. Tento způsob je velmi oblíbený, protože zvýrazní formát a opticky eliminuje vznik spár.

Další speciální úpravou prováděnou již ve výrobě je kartáčovaný povrch, při kterém se odstraní měkčí části dřeviny a vznikne tak historický – rustikální vzhled.

Palubky_3sm

V dnešní době lze u nás koupit i masivní palubky s fázkou a lakovanou povrchovou úpravou. Tyto palubky jsou vhodné především pro podlaháře a kutily bez nutnosti vlastnit či půjčovat si drahé podlahářské vybavení.

 

nahoru

 
Vyhledat
Kontakt

David Gořula

Vysoké Studnice 133
588 22, Luka nad Jihlavou
Mobil: 724 787 988
E-mail: gorula@centrum.cz

IČO: 645 269 76
DIČ: CZ 761 014 472 9

Vaše reference

Statistika přístupu
TOPlist
/p