Akce a novinky

AKCE

Po nekonečně dlouhé zimě přichází společnost Tondach Česká republika, s.r.o. s jedinečnou, ale limitovanou nabídkou.
 V období od 2.5.2013 můžete nakoupit u svých oblíbených dodavatelů až 1000 střech s taškou SAMBA 11 v povrchové úpravě ENGOBA
 (ve všech barvách)
 za mimořádnou cenu
 169,- Kč/m2.

 -----------------------------------

Díky našim dluholetým zkušenostem, dodržováním technologických postupů a norem, garantuje naše firma záruku 7 let na veškerou naši práci.

 

Nyní ke každé podlaze nad 50 m2 Bona Spray Mop ZDARMA

Realizace

Venkovní rošty - decking

 

decking_1smPoužívání dřevěných roštů - deckingu na balkóny, terasy, chodníky a jiné venkovní plochy je v posledních letech velice oblíbené. V součastné době se decking montuje z celé řady dřevin. Nejvíce se však používají tropické dřeviny kvůli svým vlastnostem, např. Merbau, Massaranduba, Ipe, Cumaru a Bangkirai.

Merbau: Je jednou z nejkvalitnějších dřevin na světě díky svým fyzikálně mechanickýmMerbau_sm vlastnostem. Díky svým vlastnostem je velice oblíben i v interiérech zejména v koupelnách. Vyznačuje se vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, tvarovou stálostí, trvanlivostí, vysokou stabilitou. Dřevina obsahuje olejnaté pryskyřice. Po instalaci dřeviny Merbau dochází k vyplavování přírodního barviva v řádu několika týdnů.decking_3sm

Massaranduba: Je jihoamerická, velice tvrdá dřevina, která se vyznačuje vysokou odolností a trvanlivostí. Často je využívané právě pro decking. Je lacinější než Merbau a Ipe nicméně se svými vlastnostmi nemůže těmto dřevinám konkurovat. Charakteristické pro dřevinu Massaranduba je vnitřní pnutí, kroutivost a rozpraskání dřeva na koncích. Vyplavování barviva je však menší než u Merbau a Ipe.

Ipe: Často se o něm hovoří jako o nekvalitnějším neckingu světa. Má Ipe_smdekorativní strukturu s výraznými letokruhy. Vyznačuje se vysokou hustotou, odolností a extrémní tvrdostí. Díky svým vlastnostem odolává hmyzu, termitům, plísním, hnilobě a mnoha druhům kyselin. Je velice obtížně zápalné, díky tomu se hojně využívá do komerčních prostor. Jedná se o olejnatou dřevinu stejně jako Merbau. Po instalaci se ze dřeviny vyplavuje barvivo ne však v takové míře jako u Merbau. Společně s dřevinou Merbau je Ipe to nejkvalitnější co trh nabízí.

Cumaru_smCumaru: Je velice tvrdá jihoamerická dřevina, která má dekorativní strukturu podobně jako Ipe. Barva Cumaru je žlutohnědá až tmavě hnědá. Vyšší náchylnost k sesychání a tvorbě prasklin. Počáteční vyplavování se projevuje v menší míře.

Bangkiraj: Země původu Indonésie. Vyznačuje se vysokou tvrdostí, dlouhou životností, odolností proti obrusu. Středně náchylný k sesychání, kroucení.  Bangkiraj_smVe dřevě se vyskytují malé otvory po hmyzu, který se vyskytuje pouze v živých stromech. Dřevina bagkiraj je vhodná pro terasy, venkovní plochy obložení domů, rošty do koupelny a suny.

 Faveira_Amargosa_smFaveira Amargosa: Faveira pochází z Brazílie. Dřevo je světle žluté- hnědé barvy, které působením světla tmavne do hnědočervené barvy. Dobře se opracovává. Patří mezi dřeviny s menší hustotou. Díky své ceně patří mezi nejdostupnější exotické dřeviny na Českém trhu.

Modřín: Dřevo Modřínu je polotvrdé, tvrdší než smrkové nebo borové. Je pevné a trvanlivé, barvamodrin_sm světle žlutá – hnědá někdy s nádechem do červena. Tento nabízený druh Modřínu z baltické oblasti se vyznačuje nízkým obsahem pryskyřice. Vzhledem k nižší hustotě se doporučuje povrch chránit lazurou.

Termo Teak: Termo Teak je tepelně upravené plantážní dřevo. Termo úpravou dřeva, se jeho rozměrová stálost zvyšuje až o 50%. Např. při teplotě 20° C a relativní termo_teak_smvlhkosti vzduchu 60% je vlhkost dřeva ustálena pouze na 6 %. Takto upravená dřevina přijímá méně atmosférickou vlhkost, prodlužuje se jeho životnost – výrobce udává 30 let i bez provádění impregnace.

 

 nahoru

 
Vyhledat
Kontakt

David Gořula

Vysoké Studnice 133
588 22, Luka nad Jihlavou
Mobil: 724 787 988
E-mail: gorula@centrum.cz

IČO: 645 269 76
DIČ: CZ 761 014 472 9

Vaše reference

Statistika přístupu
TOPlist
/p